„W gąszczu informacji” czyli jak korzystać ze słowników – lekcja biblioteczna

Słowniki, bo o nich mowa, to obowiązkowa część zbiorów każdej biblioteki. O tym, do czego służą i jak z nich korzystać, mogli się dowiedzieć uczniowie klas VI i VII Szkoły Podstawowej, którzy 26 listopada br. odwiedzili bibliotekę w Czarnymlesie i uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych. Celem lekcji było przypomnienie i utrwalenie wiadomości o budowie, rodzajach i sposobie wyszukiwania informacji w słownikach. Młodzież poznała słownik języka polskiego i słowniki specjalne: ortograficzny, frazeologiczny, wyrazów obcych, synonimów, antonimów, imion, a nawet słownik slangu młodzieżowego, który – co chyba nie dziwi – wzbudził największe zainteresowanie. Uczestnicy zajęć dowiedzieli się, jak sprawnie wyszukiwać informacje w słowniku, z jakich elementów składa się artykuł hasłowy. Po lekcji uczniowie zapewnili, że w razie problemów językowych, chętnie odwiedzą czytelnię i sprawdzą w słowniku interesujące ich wyrazy.

Licznik odwiedziń: 99194