Wróżby andrzejkowe w Jankowie Przygodzkim

Przez cały miniony tydzień, odwiedzając bibliotekę, można było poznać swoją przyszłość. Pierwsza wzmianka literacka o zwyczaju wróżenia w wigilię świętego Andrzeja pochodzi aż z XVI wieku. Początkowo wróżby miały charakter tylko matrymonialny i odprawiały je tylko niezamężne kobiety. Później zmieniły swój charakter na niezobowiązującą zabawę dla dzieci i młodzieży . Każdy czytelnik mógł skorzystać z wielu zabaw przygotowanych przez bibliotekę. Co nas czeka w przyszłości? Jaki będę mieć zawód? Jaką numerologiczną cyfrą jestem? Przy okazji odprawiania obrzędu bibliotekarka tłumaczyła dzieciom, co to są wróżby i jaka jest ich tradycja. Okazało się, że czeka nas w przyszłości dużo miłości, szczęścia i dostatku. Trzymajmy kciuki, żeby wróżby się spełniły.

Licznik odwiedziń: 99187