Szanowni Państwo

, uprzejmie informujemy, że od dnia 25.05.2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych ("RODO"), dlatego przesyłamy Państwu informacje o zasadach przetwarzania przez nas Państwa danych osobowych, a także przysługujących Państwu prawach.

1. Administratorem Państwa danych osobowych jest Biblioteka Publiczna Gminy Przygodzice im. Gustawa Bojanowskiego z siedzibą przy ul. Wrocławska 52, w Przygodzicach 63- 421, tel: 62 592-67-09, adres e-mail: bibl_przyg@poczta.onet.pl, zwana dalej "Biblioteką".

2. Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony danych, z którym można się skontaktować telefonicznie pod nr 62 592-67-09lub wysyłając maila na adres bibl_przyg@poczta.onet.pl.

3. Państwa dane osobowe uzyskaliśmy bezpośrednio od Państwa podczas tworzenia konta czytelnika w naszej Bibliotece, podczas zgłaszania woli otrzymywania informacji o różnych wydarzeniach związanych z działalnością Biblioteki oraz podczas realizacji zadań wynikających ze statutu Biblioteki.

4. Celem przetwarzania danych przez Bibliotekę jest realizacja zadań statutowych: - wypożyczanie księgozbiorów, - korzystanie z czytelni, - umożliwienie kontaktu poprzez kierowanie do Biblioteki zapytań i zgłoszeń, - kontaktowanie się z Państwem w celu informowania o wydarzeniach, - prowadzenie archiwum, oraz - zapisywanie danych w plikach cookies, - statystycznych.

5. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści danych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo sprzeciwu, zażądania zaprzestania przetwarzania i przenoszenia danych, jak również prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie oraz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego (tj.: Prezesa Urzędu ochrony Danych Osobowych).

6. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do realizacji zadań Biblioteki. Odmowa podania danych osobowych będzie skutkować brakiem możliwości współpracy lub ograniczeniem korzystania z naszych usług.

7. Dane udostępnione przez Panią/Pana będą podlegały przekazywaniu podmiotom trzecim, którymi Administrator współpracuje, tj. firmy informatyczne, tylko w celu realizacji zadań i sprawnego funkcjonowania systemów informatycznych działających w Bibliotece.

8. Dane udostępnione przez Panią/Pana nie będą podlegały profilowaniu.

9. Administrator danych nie ma zamiaru przekazywać danych osobowych do państwa trzeciego lub organizacji międzynarodowej.

10. Dane osobowe będą przechowywane przez okres trwania współpracy, następnie w celach archiwalnych, jednak nie dłuższy niż wymaga tego Ustawodawca. Dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Przygodzice im. Gustawa Bojanowskiego

Licznik odwiedziń: 99201